Türkiye'ye Katkılarımız


VEGAGRUP YAZILIMIN TÜRKİYEDEKİ İSTİHDAMA KATKISI

VegaGrup Yazılım gerek KOBİlere hitap eden ürünleri gerekse de 300 den fazla KOBİ niteliğindeki bayileri aracılığı ile istihdama katkıda bulunmaktadır. Yıl aşırı yaptığımız toplantılara Türkiye genelinden yaklaşık 350 personel gelmektedir. Müşterilerimzdeki 200 bin vega kullanıcısı bu sayede istihdam edilmişlerdir. Yazılım sektörünün özelliği gereği; personellerin bilgi ve tecrübe kazanımları esastır. Bu da uzun süreli istihdamı gerektirir. Merkezimdeki ve bayilerimizdeki personelin çoğu 10 yıldır aynı işyerinde çalışmaktadır. Bu sayede gittikçe artan bilgi birikimi ile istikrarlı bir hizmet vermek mümkün olmaktadır. Müşterilerimizde vega programı kullanan personellerini de uzun süreli istihdam etme eğilimdedir.

VEGAGRUP YAZILIMIN ÖĞRETİCİ KATKISI

VegaGrup Yazılım sürekli gelişen yazılım teknolojisini ülkemizle paylaşmaktadır. Bayilerine verdiği ücretsiz eğitimlerde bilişim teknolojisinin Türkiyeye öğretilmesinde önemli bir katkıda bulunmaktadır. Bu anlamda nitelikli personel yetiştirilmesine katkıda bulunur. VegaGrup Yazılımın ürünleri bir çok meslek lisesinde, yüksek okullarda ve dershanalerde ders olarak öğretilmektedir. Zaman zaman gazete ilanlarında Vega Muhasebe Bilen eleman aranmaktadır ilanları görebilirsiniz.

VEGAGRUP YAZILIMIN EKONOMİYE KATKISI

VegaGrup yazılımın 23 yıldır ürettiği ürünler, normal şartlarda milyon dolarla ithal edilecek ürünlerin yerine geçmiştir. En önemli katkısı budur. Ürünlerimiz kullanan firmalar ticari faaliyetlerini daha verimli bir şekilde yönetebilme olanağına kavuşmuştur. Yarattığı istihdam sayesinde devletin işsizlikle mücadelesine katkı sağlamıştır.